A Diagramok főmenü alpontjaiban lekérhető diagramok – a számos lehetséges diagramtípus (pl. oszlopdiagram, vonaldiagram, tortadiagram, sávdiagram) közül – jelenleg a sávdiagramot, valamint ennek speciális fajtáit, a csoportosított sávdiagramot és a 100%-ig halmozott sávdiagramot használják.
A sávdiagramon az értékek vízszintesen, a kategóriák pedig függőlegesen jelennek meg, így az általánosan ismert oszlopdiagram elforgatott verziójának tekinthető. A sorokba rendezetten ábrázolt adatokról elmondható, hogy az egyes sávok hossza arányos az értékével. Ezáltal a különálló tételek könnyen összehasonlíthatók. Főként olyan esetekben használatos diagram típus, amikor a megjelenített értékek időtartamok.
1 – Függőleges tengely: kategória
2 – Vízszintes tengely: érték (általában időtartam)
A programban a sávdiagram általános formája mellett az alábbi speciális típusok fordulnak elő:
A sávdiagram egy speciális fajtája a csoportosított sávdiagram, ahol az egyes kategóriák különböző jellemzőinek aktuális értékei hasonlíthatók össze. Az alábbi példában az YJD-211 rendszámhoz (kategória) tartozó két jellemző: az Üzemidő (első jellemző) és a Munkaidő (második jellemző), melyeknek aktuális értékeit szemléltetik a piros és zöld sávok a diagramon. A program a különböző jellemzők értékeihez tartozó sávokat egymás fölött, egymásra vetítve ábrázolja (nem a megszokott, egymás alatti elrendezést használja).
1 – Függőleges tengely: kategória
2 – Vízszintes tengely: érték (általában időtartam)
4 – A kategória jellemzői és a hozzájuk tartozó érték (sáv) színezése (jelmagyarázat)
5 – A kategória első jellemzőjének (itt: Üzemidő) értéke
6 – A kategória második jellemzőjének (itt: Munkaidő) értéke
A 100%-ig halmozott sávdiagram szintén a sávdiagram egy speciális fajtája, mely a különálló elemek és az egész arányát szemlélteti százalékosan. A vízszintes tengely általában egy időintervallumnak felel meg, melyet a diagram százalékos felosztásban jelenít meg. A diagramot alkotó különálló elemek együttesen adják ki az ábrázolt teljes időtartamot. Az elemek eltérő színezése szemléletessé teszi az elemek egymáshoz és az egészhez viszonyított arányát.
1 – Függőleges tengely: kategória
2 – Vízszintes tengely: százalékosan kifejezett érték (általában időtartam)
3 – Ábrázolt értékek (sávok): a diagramot alkotó különálló elemek (sávok), melyek részaránya együttesen kiadja a 100%-ot
4 – Jelmagyarázat: a diagramot alkotó elemek színezése