A Terület alapú munka jelentés az egyes helyszíneken, földterületeken végzett munka adatait listázza ki. A WayQuest 1.7-es verziójától elérhető kimutatás térinformatikai alapon számítja ki az egyes földterületeken végzett munkát. A feldolgozás a haladásokat szétválogatja földterületenként és munkafolyamatonként, valamint napi bontásban számítódnak az értékek.
A jelentésekkel kapcsolatos általános tudnivalók a Jelentések – Általános ismeretek címszó alatt találhatók. Itt elsősorban a Terület alapú munkára vonatkozó egyedi jellemzők kerülnek bemutatásra.
Figyelem: A Terület alapú munka jelentés alapvetően a terület alapú feldolgozásra épül. A program csak abban az esetben szolgáltat valós adatokat a megművelt területre vonatkozóan, ha a munkavégzés során Munkaszélességgel rendelkező munkafolyamat volt beállítva.
A jelentés alap adatai a jármű rendszáma, a munkát végző járművezető neve, az adott táblára való első belépés és az utolsó kilépés időpontja, a munkafolyamat és a munka során használt munkagép megnevezése, a táblán aznap töltött összes időtartam, a terület megnevezése, kategóriája és a térképi sokszögből mért területe (viszonyítási alapként a számított területhez), valamint a termesztett növénykultúra.
A helyszínre történő első belépést és az utolsó kilépést jelölő jelentésoszlopok (A kezdet ideje, A befejezés ideje), valamint Az esemény helye oszlop hiperhivatkozást tartalmaznak, melyre kattintva megjelenik a megfelelő térképes nézet és a hozzá tartozó mérések.
Ezek mellett a jelentés a megművelt területtel, a jármű mozgásával, gyújtásállapotával és üzemanyag-fogyasztásával kapcsolatos adatokat, valamint egyéb, kiegészítő információkat tartalmaz.
A megművelt területhez tartoznak a következő adatok: az Elvégzett munka oszlopban látható, hogy a földterületen belül a jármű mennyi munkát végzett, azaz mekkora részt művelt meg; a Megművelt terület megmutatja, hogy a táblán korábban végzett ugyanilyen munkafolyamathoz képest mennyivel nőtt a megművelt terület nagysága; a Becsült terület egy viszonyítási érték: egyszerűen a megtett út és a munkaszélesség szorzata. A Terület átfedés a szükségeshez képest elvégzett plusz munka százalékos arányáról ad felvilágosítást. A Hatékonyság oszlop pedig az egy óra alatt megművelt terület nagyságát tartalmazza, mely az elvégzett munka hatékonyságáról nyújt tájékoztatást.
A jármű mozgását és gyújtásállapotát leíró adatcsoportban szerepelnek a gyújtáshoz tartozó időszak bruttó (Üzemidő) és nettó (Gyújtáson töltött idő) értékei, a mozgás időtartamának nettó (Összes menetidő) értéke, valamint az az időtartam, amíg a jármű gyújtáson volt, de nem mozgott (Állásidő). Leolvasható még a jármű által az adott helyszínen összesen megtett távolság, az elért legnagyobb sebesség, valamint a mozgással töltött időből számított átlagsebesség.
Az üzemanyag-fogyasztásnál az adott helyszínen felhasznált üzemanyag mennyisége (Üzemanyag fogyasztás) mellett a fajlagos fogyasztási értékek (l/ó, l/ha) is megjelennek.
A jelentés kiegészítő adatai a Normálhektár tényező, a Munkabér besorolás, a Területkorrekciós tényező és az Üzemanyag norma, melyek segítséget nyújtanak az elvégzett munka alapján történő munkabér-megállapításban, valamint a fogyasztás ellenőrzésében. Ezek az oszlopok csak abban az esetben jelennek meg, ha a Munkafolyamat jelentésoszlop szerint nem történik csoportosítás, és így szerepel a táblázatban.
A jelentés lekérését követően a Terület alapú munka jelentés az alábbi nézet formájában jelenik meg:
Az alábbi felsorolás tartalmazza a Terület alapú munka jelentés összes jelentésoszlopát (melyeknek részletes leírása a Jelentések oszlopai címszónál találhatók):
A jelentések adatsorainak rendezésére és csoportosítására vonatkozó általános leírás a Jelentések rendezése, csoportosítása címszó alatt található. A Terület alapú munka a következő jelentésoszlopok szerint rendezhető és csoportosítható: