Új felhasználói helyszín felvétele (ld. Helyszínekhez kapcsolódó jogosultságok) a rendszerbe az alábbiakban felsorolt négyféle módon történhet. Az így felvett új helyszínek létrehozáskor csak az alkalmazásban mentődnek el. Az adatbázisba történő mentést külön el kell végezni szükség esetén.
A program lehetőséget biztosít arra, hogy felhasználói helyszíneket hozzunk létre valamilyen külső forrásból származó térkép betöltésével. Általában a mezőgazdasági művelés alá vont területekre vonatkozó térképek beszerezhetők elektronikus formában egy központi nyilvántartásból. Ezek a térképes fájlok tartalmazzák az egyes parcellák pontos pozícióját és alakját. A program pedig – az importálást követően – ennek megfelelően létrehozza az adatbázisban a megfelelő helyszín törzsadat elemeket, melyek megjelennek a térképes nézeteken is.
Importáláskor a program ellenőrzi az adatbázisban már meglévő és a frissen importált helyszínek közti egyezéseket koordináták és megnevezés alapján. Amennyiben megközelítőleg ugyanazon a helyen megegyező néven már szerepel helyszín, az importálást követően két azonos nevű helyszín keletkezik, és az újonnan felvett helyszín átveszi a fedésben lévő, korábban létrehozott helyszín tulajdonságait (a névazonosságot a következő tulajdonságokkal vizsgálja a program: táblatérképek–Megnevezés, ill. általános felhasználói helyszínek–Megnevezés). A programnak ezt a sajátosságát érdemes kihasználni például az időről-időre esedékes táblahatár-módosítások bevitelénél.
A térkép importálását az itt ismertetett módon ügyfeleink is elvégezhetik. Bonyolultabb esetekben javasoljuk igénybe venni cégünk munkatársainak segítségét.
A program automatikusan beállítja az importálással létrehozott helyszín törzsadat elemek kategóriáját is, amennyiben az importált fájl tartalmaz a helyszín kategóriáknál nyilvántartott valamely kategória Megnevezésével és Rövid megnevezésével megegyező szöveges részt. Például ha az importált fájl egy eleme tartalmazza szövegesen a "kukorica" és a "kuk" szavakat, és a helyszín törzsadatoknál szerepel olyan kategória, melynek Megnevezése "kukorica", Rövid megnevezése pedig "kuk", akkor a program az adott elemhez létrehozott helyszín törzsadat elem kategóriájához beállítja a "kukorica" kategóriát.
Ez a funkció a Helyszínek törzsadatkezelő panelen helyi menüből, valamint a Ctrl+Alt+I billentyűkombinációval érhető el. Ekkor megjelenik a Térkép importálása ablak:
1 – Importálandó térkép fájl (formátuma: ERSI Shape fájl)
2 – Helyszínek neve oszlop: a program a kijelölt oszlopban található elnevezéseket adja értékül a helyszín törzsadat elemek Megnevezés tulajdonságának
3 – Csoport: a helyszínek az itt kiválasztott csoportba kerülnek; kötelező megadni
4 – Törlés a csoportban: a jelölőnégyzet bekattintásakor importálás előtt a program törli a csoportba jelenleg tartozó helyszíneket
5 – A "Rendben" gomb megnyomására a program beimportálja a táblázatban szereplő helyszíneket; a "Mégsem" gomb a funkcióból való kilépést eredményezi importálás nélkül
A program számos lehetőséget biztosít a térképes nézeteken a felhasználói helyszínek létrehozására és szerkesztésére a különböző alakzat szerkesztő műveletek segítségével, melyek a térképes nézet helyi menüjéből, valamint gyorsgombokkal és billentyűkombinációkkal érhetők el. Új alakzat szerkesztését követően a helyszínek törzsadatkezelő panelen kiválasztásra kerül a frissen felvitt helyszín, tulajdonságai pedig megjelennek a Tulajdonságok panelen.
Az új alakzat létrehozására szolgáló műveletekről részletes leírás található a Térképes nézet – Helyi menü címszó alatt.
Előfordul, hogy a mérések megtekintésekor, a jármű várakozási helyeinek vizsgálata során válik szükségessé egy-egy helyszín létrehozása. A program a mérések feldolgozásakor meghatározza a várakozási helyeket, és ezeket a térképes nézeten megjeleníti (a megjelenítés bekapcsolása esetén). Eltérő színezés segíti az ismert és ismeretlen helyszínen történő várakozások megkülönböztetését.
Ismeretlen helyszínen történő várakozási hely esetén lehetőség van új felhasználó helyszín létrehozására a várakozási helyen dupla kattintás segítségével. Ekkor megjelenik az Új felhasználói helyszín ablak:
1 – Csoport: a helyszín az itt kiválasztott csoportba kerül; kötelező megadni
2 – A helyszín megnevezése
3 – A helyszínhez tartozó Cím tulajdonság részletes adatai
4 – A helyszínhez tartozó szabályos sokszög alakzat nagysága (az alakzat köré írható kör sugara)
5 – A helyszínhez tartozó szabályos sokszög alakzat csúcsainak száma
6 – A "Rendben" gomb megnyomására a program létrehozza a helyszínt; a "Mégsem" gomb a funkcióból való kilépést eredményezi létrehozás nélkül
A Várakozási helyek elemzés lekérésekor szintén lehetőség van új felhasználói helyszín felvételére (Újként felvesz gomb) az ismeretlen vagy nevesített várakozási helyszíneken.